S biobavlnou i do koupelny

Trvale udržitelný rozvoj ve vztahu k budoucnosti světa se stále častěji dere do popředí zájmu. Lidé se čím dál víc starají o původ kupovaných výrobků a zjišťují, zda svým nákupem mohou nějak podpořit ekologické myšlenky.

 

Jednou z požadovaných surovin, po které neustále roste poptávka, je organická bavlna neboli biobavlna.

 

Jak rostl význam bavlny

Bavlnu zná lidstvo už tisíce let. Archeologové například v Egyptě či Mexiku objevili textílie staré 7 000 let. Až do konce 18. století byla bavlna menšinovou surovinou, což se změnilo s příchodem průmyslové revoluce a zavedením strojní výroby bavlněné příze. Zatímco v roce 1971 byla celosvětová spotřeba bavlny 213 000 tun, v druhé dekádě třetího tisíciletí už překročila 26 200 000 tun.

 

Ohleduplnost nabírá na váze

Výroba bavlněných textilií s sebou přináší i velkou chemickou zátěž. Na jednu tunu bavlny je potřeba 400 kilogramů hnojiv, 40 kilogramů insekticidů a 1,2 kilogramu chemického prostředku, který se před sklizní používá na opadání listů. Při celkovém objemu produkce bavlny jde o astronomické množství chemikálií, které je pro naši planetu zátěží.

Proto se objevila organická bavlna, která je pěstovaná bez použití pesticidů, herbicidů a chemických hnojiv. Při následném zpracování se také nepoužívají toxické chemikálie. Výrobky z biobavlny jsou šetrné k přírodě i člověku, který není vystaven působení chemických pozůstatků po zpracování. Také kvalita, trvanlivost a přirozená měkkost je vyšší.

 

S biobavlnou i do koupelny

Vedle oblečení si můžete výrobky z organické bavlny vybavit i svou koupelnu. GRUND nabízí řadu výrobků. Ať už jde o produkty ze série NATURE s vysokým vlasem, NAVONA, VOGUE či oboustranné předložky LUXOR.

Jestli se rozmýšlíte, jakou koupelnovou předložku si pořídíte do své koupelny, zkuste si vybrat tu z biobavlny. Získáte tak kvalitní výrobek, který bude šetrný k vám i k celé zemi

 

Vhodné pro: Celý byt, ideální do ložnice a vhodné i do koupelny.

Naše tipy:

 

 Koupelnové předložky GRUND - Rozdíl, který cítíte a cítíte se díky němu dobře.

 

Egg hunt photo created by jcomp - www.freepik.com

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení