Koupelnová předložka pouští chloupky - co s tím?

Jednou za 10 let se nám ozve zákazník nebo zákaznice s tím, že koupelnová předložka, zakoupená u nás, pouští chlupy. O co se tedy jedná, hrozí snad vznik holých míst, bude to trvat napořád, nebo se jedná jen o dočasnou záležitost, namající vliv na životnost předložky? Zeptali jsme se experta z oddělení kvality (a marketing obešli velkým obloukem):

Akrylová příze má plno pozitivních vlastností (barevná stálost, rychlost schnutí, pevnost vlasu apod.), ale to vše je vykoupeno strukturou vlasu a technologií výroby - česanec (který připomíná prameny z vaty) sestává z různě dlouhách vlasů - od 1 do 15 cm. Příze prochází čištěním (u nás ve firmě), jek před výrobou příze, tak i posléze. Během šití je příze upevní protiskluzovou vrstvou a vršek se seřízne - a bohužel ne všechny vlasy dosáhnout až k latexu.
 
Takže zpočátku se může někomu stát, že kobereček "pouští chlup" - není to pelichání, nebudete na něm mít holá místa. Obvykle ho stačí1-2x vyprat v pračce (ideálně v povlaku na polštář dle návodu), a pak už nepouští a slouží dalších 10 a více let. I když jsmetechnologii výroby vypilovali, u malého zlomku koberečků se to děje.
 
Není se tedy čeho bát. Za obchod dodávám - máte záruku 5 let (na předložky GRUND), kdyby praní nepomohlo, kontaktujte náe emailem nebo telefonem a dohodněte si výměnu kus za kus. Pokud se tomuto chcete vyhnout a spokojíte se s o něco menší odolností vlasu, pořiďte si polyesterovou koupelnovou předložku. (ZDE)